اخبار و رویدادها

چه کسی برای پل صدر «عوارضی» طراحی کرد ؟

تاریخ انتشار : ۹ آذر ۱۳۹۲
منبع : تابناک
خلاصه : پروژه پل بزرگراه صدر ، چند روزی است ‌با یک ماجرای دیگر به سرخط خبرها بازگشته است؛ ماجرایی که بخشی از آن تکذیب ...
چه کسی برای پل صدر «عوارضی» طراحی کرد ؟

پروژه پل بزرگراه صدر ، چند روزی است ‌با یک ماجرای دیگر به سرخط خبرها بازگشته است؛ ماجرایی که بخشی از آن تکذیب ‌و باقی‌اش تأیید می‌شود.
به گزارش «تابناک»، چند روز به افتتاح پروژه دومین طبقه بزرگراه صدر در نیمه شمالی پایتخت، نصب تابلوهای «محل اخذ عوارض» در مبادی ورودی پل، موجب شگفتی شهروندانی شده است که در آن محدوده رفت‌ و آمد می‌کنند و این شگفتی هنگامی بیشتر خواهد شد که بشنویم برخی اخبار حکایت از نصب دوربین‌های سامانه اخذ الکترونیکی عوارض (ETC) در برخی ‌مبادی ورودی دارند. 
این در حالی است که در روزهای گذشته، تکذیب دریافت عوارض برای عبور از این محور جدید، وجه اشتراک مسئولان پلیس راهور و مقامات ‌شهرداری بوده است؛ البته با اندکی شدت و ضعف و به این صورت که بر خلاف رئیس پلیس راهور تهران که از رد این طرح پس از طرح در جلسه روز جمعه شورای ترافیک شهر تهران خبر می‌دهد، مسئولان شهرداری از قید «فعلا» بهره جسته و می‌گویند: فعلا عوارض نمی‌گیریم، چرا که هنوز مصوبه شورای شهر تهران را نداریم.
آنچه از سخنان مسئولان ‌بر‌می‌آید، تأیید ایجاد زیرساخت اجرای طرح دریافت عوارض در پل صدر است که قرار است یا هرگز به کار گرفته نشود، یا قانونی شده و اتفاقی عجیب رقم بزند، چراکه برخی از مسئولان شهرداری بر این باورند که این پروژه از محل بیت‌المال ساخته شده و باید سهم مردمانی که از آن استفاده نمی‌کنند، با راهکاری مانند گرفتن عوارض حفظ شود؛ استدلالی با پای چوبین که اگر به رسمیت شناخته شود، همه پروژه‌های شهری را ـ که قاعدتا در یک منطقه اجرا شده و سهم مردم دیگر مناطق در بهره‌گیری از آن‌ها ناچیز است ـ با گیشه‌های عوارضی مزین خواهد کرد!

زمینه های کاری شرکت